Prowadzenie fanpage w social mediach

Masz firmę? Chcesz pozyskać jak najwięcej klientów i budować silną markę? Chcesz budować zaufanie, a także zwiększyć rozpoznawalność swojej marki? Musisz być obecny w mediach społecznościowych!

CO TO JEST FANPAGE NA FACEBOOKU?

Jeśli właśnie zadałeś sobie pytanie “fanpage, co to jest”, to masz problem. Prowadzenie fanpage firmy i jej obecność w social media to absolutna konieczność w dzisiejszych czasach. Najprostszym sposobem jest założenie firmowego konta na Facebooku. To portal, który posiada ok. 1,5 miliarda aktywnych użytkowników na całym świecie. W Polsce jest ich około 14 milionów. Nie ma Cię na Facebooku? Nie ma Cię wcale.

Fanpage to konto Twojej firmy na portalu społecznościowym, które służy do kontaktu z Twoimi potencjalnymi klientami. Od prywatnego konta w social media różni się tym, że posiada wiele dodatkowych funkcji, które bardzo pomagają w promocji Twojego biznesu. Dla przykładu są to na przykład:

 • Statystyki – ich analiza pomoże w planowaniu postów i generowaniu zasięgów, 
 • Planowanie postów, które portal opublikuje automatycznie 
 • Reklama – poprzez posty sponsorowane, które dotrą do znacznie większej grupy docelowej,
 • CTA (call to action) przyciski, które wzywają do działania, np. “przekaż datek” czy “dokonaj zakupu” 

Prowadzenie fanpage to naprawdę konieczność. Konto firmowe zawiera informacje o Twojej firmie, ofercie, produktach lub usługach, kontakt, a nawet godziny pracy. To miejsce, gdzie możesz skutecznie promować swoją markę.

Prowadzenie fanpage

PO CO MI FANPAGE NA FACEBOOKU?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Twoja baza fanów to potencjalni klienci, recenzenci Twoich usług lub produktów. Dotrzyj do nich i zadbaj by z Tobą zostali! Większość firm prowadzi swoje fanpage w social media by:

 • Zdobyć nowych klientów
 • Utrzymać stałych klientów,
 • Budować zaufanie i więź z potencjalnym klientem,
 • Budować silną markę
 • Kreować wizerunek firmy
 • Generować większą sprzedaż/zyski

Nie ważne jak dużą firmę posiadasz – naprawdę nie stać Cię na nie posiadanie swojego miejsca w social mediach.

obsługa fanpage

JAK PROWADZIĆ FANPAGE NA FACEBOOKU?

Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie. Wciąż jeszcze zdarza się, że prowadzenie fanpage firmowego na fb zleca się pracownikom firmy, którzy z doskoku publikują treści. To błąd! Chaotyczne publikowanie nieprzemyślanych postów nie przyniesie oczekiwanych efektów. Fanpage nie rozwija się, nic nie wnosi. Takie działania mijają się z celem. Aby prowadzenie konta  firmowego miało sens należy:

 • Opracować strategię działania, wiedzieć co chcemy osiągnąć, jakie są nasze cele i na tej podstawie opracować teksty postów 
 • Poznać grupę docelową, albowiem tylko wtedy będziemy wiedzieć czym ją zainteresować, jaki content publikować 
 • Dbać o interakcje z fanami. Dzięki temu algorytm facebooka będzie promował posty i dotrzemy do większej liczby potencjalnych klientów
 • Publikować wartościowe treści, inaczej nikt nie zechce czytać postów. Tym samym stracimy zasięgi, a zasięgi to priorytet
 • Opracować plan i częstotliwość publikacji postów. Znając grupę docelową oszacować, kiedy poczytność posta będzie największa
 • Opracować odpowiednie, przyciągające uwagę, profesjonalne grafiki
 • Zadbać o moderację strony. Publikowanie postów to nie wszystko. Równie ważne jest odpowiadanie na komentarze, wiadomości prywatne, reagowanie na bieżąco 
 • Dopasowywanie treści do bieżących potrzeb Twoich odbiorców, czyli real time marketing
 • Opracować kampanie reklamowe, czyli posty sponsorowane. To one generują największe zasięgi. Ustalić budżet i poznać tajniki targetowania postów;

Jak widzicie, sam content się nie obroni. Prowadzenie skutecznej promocji na Facebooku to nie zadanie z doskoku. To praca na pełny etat, a nawet kilka etatów! Nie masz na to czasu ani nie posiadasz odpowiedniej wiedzy? Zleć prowadzenie fanpage profesjonalistom.

Jak prowadzić fanpage na Facebooku

ILE KOSZTUJE PROWADZENIE FANPAGE NA FACEBOOKU?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko będzie zależeć od skali biznesu, zgromadzonej bazy fanów, branży czy nawet rejonu działania firmy. Dlatego na często zadawane pytanie “ile kosztuje prowadzenie fanpage” nie ma prostej odpowiedzi.  Prowadzenie fanpage dużych firm to często praca wielu osób. Jedni zajmują się strategią i tworzeniem postów, graficy projektują grafiki, a oddzielny zespół zajmuje się moderacją komentarzy! Jeszcze inni nadzorują płatne kampanie reklamowe. Pracy jest mnóstwo. Nie oznacza to jednak, że prowadzenie małego konta lub rozpoczynanie działań w social media to niewiele pracy. Zaczynając od zera budujemy wizerunek firmy, szukamy grupy docelowej, projektujemy grafiki, planujemy strategię działania. Ma to na celu wyróżnienie firmy spośród innych w social media. Musimy sprawić, by fanpage fb zaczął promować markę i dzięki temu zarabiać pieniądze. 

Dlatego cena za prowadzenie fanpage firmowego w mediach społecznościowych jest uzależniona od różnych czynników. Jedno jest pewne. Dobrze prowadzony fanpage to absolutna konieczność w dzisiejszych czasach. Napisz do nas lub zadzwoń i dowiedz się ile kosztuje prowadzenie fanpage dla Twojej firmy!

PROWADZENIE FANPAGE - ZROBIMY TO ZA CIEBIE.

Zależy Ci na profesjonalnej reklamie w mediach społecznościowych, ale nie wiesz jak zacząć lub nie masz na to czasu? Nie musisz być specjalistą od e-marketingu, jesteśmy tu dla Ciebie. Zaufaj ekspertom i zgłoś się do nas.

Opowiedz nam o Twoich oczekiwaniach. Pozwól nam lepiej poznać Twoją firmę, a przedstawimy Ci ofertę skrojoną na miarę Twoich potrzeb.

Porozmawiajmy.

Porozmawiajmy o rozwoju Twojej firmy. Napisz w czym możemy Ci pomóc.