Marketing międzynarodowy

Spis treści

Myślisz o wejściu na rynek zagraniczny, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Nie rozumiesz różnicy między poszczególnymi rynkami, ale chciałbyś poszerzyć lokalizację świadczonych usług czy sprzedaży produktów? A może zacząłeś reklamować swoją markę ale nie widzisz aby przynosiła ona korzyści? To znak, że marketing międzynarodowy z naszą agencją jest dla Ciebie! Pozwól nam poprowadzić Cię przez ten etap, a w niedalekiej przyszłości staniesz się liderem na innych rynkach!

Czym jest marketing międzynarodowy?

Marketing międzynarodowy to strategia i działania, które związane są z promocją i sprzedażą produktów czy usług firmy na arenie międzynarodowej. Marketingiem międzynarodowym możemy nazwać dziedzinę marketingu, który koncentruje się na dostosowaniu wszystkich działań marketingowych do różnych regionów na całym świecie. Ten typ marketingu to dynamiczna dziedzina, która nieustannie się rozwija. Współczesny, zglobalizowany świat dzięki nowoczesnym środkom komunikacji i technologii stwarza nieskończone możliwości dla firm, które dążą do ekspansji za granicę. Jednakże osiągnięcie sukcesu na tych rynkach wymaga wiedzy, elastyczności i umiejętności dostosowywania się do różnych kontekstów kulturowych, ekonomicznych, politycznych czy społecznych.

marketing międzynarodowy

Co daje marketing międzynarodowy?

Odkryj nieograniczone możliwości marketingu międzynarodowego z naszą firmą! Jesteśmy liderem w tworzeniu innowacyjnych kampanii, które przekształcają granice w szanse. Z ogromnym zasobem doświadczenia i wiedzy, nieustannie dostarczamy innowacyjne strategie, które pozwalają lokalnym markom wyjść poza granice Polski! Mamy doświadczenie w prowadzeniu działań marketingowych m.in. na rynkach: Czechy, Francja, Wielka Brytania, Niemcy. 

Co jest naszą tajemnicą? Nasza tajemnica tkwi w precyzyjnym badaniu rynku, tworzeniu spersonalizowanych strategii i wykorzystaniu najnowszych narzędzi technologicznych, a także zrozumienie rynku. Każda kampania jest starannie dopasowana do lokalnych preferencji i kulturowych oczekiwań, co przekłada się na niezwykłe efekty.

Jeśli marzysz o globalnym sukcesie swojej marki, to jesteśmy gotowi Cię poprowadzić. Zaufaj naszej wiedzy, pasji i doświadczeniu. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i spraw, by świat stał się Twoim rynkiem!

Jakie zalety i wady ma marketing międzynarodowy?

Jakie zalety ma marketing międzynarodowy?

Przejdźmy od razu do zalet marketingu międzynarodowego, które znacząco zachęcają do wyboru tego typu reklamy. Ekspansja za granice kraju otwiera nam drzwi do nowych źródeł dochodów oraz możliwości. Dzięki temu firmy mogą wykorzystać swoje przewagi konkurencyjne, pokazać swoje umiejętności i dostosować je do lokalnych potrzeb i preferencji tamtejszych nowych klientów. Takie działania mogą wspierać rozwój innowacyjnych rozwiązań, a także przyczynić się do poprawy jakości oferowanych dóbr i usług!

Dostęp do nowych rynków stwarza możliwości nauki i zdobycia cennego doświadczenia w obszarze innych kultur. Firma, która będzie odpowiednio dostosowywała swoją strategię do specyfiki danego rynku, może osiągnąć niemałą przewagę konkurencyjną na rynku macierzystym. Współczesny konsument mający dostęp do informacji z całego świata, nie tylko oczekuje, że jego firma będzie dostępna na innych rynkach, ale także dopasuje swoją ofertę do potrzeb.

Jakie wady ma marketing międzynarodowy?

Oczywiście jak każde nowe rozwiązanie, marketing międzynarodowy nie jest pozbawiony wad. Największą barierę w konstruowaniu strategii na rynek zagraniczny mogą okazać się różnice kulturowe, językowe, społeczne, które uniemożliwią skuteczny komunikat docierający do nowych klientów. Regulacje prawne czy infrastruktura logiczna mogą wpłynąć na koszty i wydajność działalności firmy na arenie międzynarodowej. 

Co mogę osiągnąć dzięki inwestycji w marketing międzynarodowy?

Marketing międzynarodowy niesie wiele korzyści zarówno dla firm jak i całej gospodarki. Jeżeli zdecydujesz się podjąć współpracę z naszą agencją, możesz osiągnąć poniżej wymienione korzyści:

 • ekspansja na rynki międzynarodowe otwiera drzwi do nowych źródeł dochodu, które mogą przyczynić się do zwiększenia potencjału Twojej firmy, a także pomóc rozwinąć się poza ograniczeniami rynku krajowego,
 • firma może całkowicie wykorzystać swoje umiejętności i potencjał, technologię czy know-how aby zdobyć przewagę konkurencyjną na rynkach międzynarodowych. Te elementy mogą skuteczne przyciągnąć nowych klientów czy kontrahentów i pozytywnie wpłynąć na udział firmy w rynku,
 • ekspansja na rynki międzynarodowe może uatrakcyjnić firmę, ponieść jej wartość i przyciągnąć inwestorów i akcjonariuszy,
 • nowe możliwości dostawców, partnerów biznesowych czy technologii może wspomóc rozwój firmy,
 • inwestycja w rozwój pracowników, którzy dzięki marketingowi międzynarodowemu zdobędą nowe, cenne doświadczenie,
 • wzrost świadomości marki nie tylko na rynku krajowym ale i poza granicami — budowanie globalnej obecności marki na rynkach.

Pozycjonowanie zagraniczne

Pozycjonowanie zagraniczne przeznaczone jest dla firm, które pragną poszerzyć obszar swojego działania na rynki zagraniczne. Aby dobrze wykonać takie pozycjonowanie należy dokładnie przeanalizować rynek, sprawdzić konkurencję, a także dowiedzieć się jakie zasady panują na danym rynku.

Chcesz zwiększyć widoczność swojej firmy w zagranicznych wyszukiwarkach? To rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie! Wyszukiwarka poprzez rozpoznanie języku i kraju, do którego kierowana jest strona www, będzie wyświetlała ją w konkretnym państwie, na wybrane słowa kluczowe. Pozycjonowanie zagraniczne jest jednak trudniejsze niż inne rodzaje zwiększania widoczności. Dlaczego trudniejsze? Otóż wszystko uzależnione jest od tego jak dobry research rynku zrobimy. Należy dokładnie poznać jego prawa i specyfikacje, a także potrzeby potencjalnych klientów. Skuteczne pozycjonowanie zagraniczne pozwoli Ci poszerzyć zakres działalności i wejść na nowe obszary!

marketing narodowy

Jak przygotować się do pozycjonowania zagranicznego?

Aby zacząć mówić o pozycjonowaniu zagranicznym należy odpowiednio przygotować swoją domenę. Powinna ona po pierwsze pozytywnie przejść audyt (który u nas jest bezpłatny!), a także posiadać różne wersje językowe. Jeżeli chcemy dotrzeć na rynek czeski, strona powinna być przetłumaczona na ten język i mieć odpowiednią domenę. Oprócz tego warto dodawać wartościowe treści i zasilać witrynę frazami kluczowymi na danym rynku. Odpowiednio dobrania strategia przyniesie rezultaty! Pamiętaj, że nie można przenieść strategi 1:1, każdy rynek wymaga utworzenia nowej, chociażby ze względu na różnice w tłumaczeniu słów kluczowych.

Międzynarodowe kampanie w Google

Jesteśmy agencją ze statusem Partnera Google, co oznacza, że posiadamy certyfikowanych specjalistów w zakresie prowadzenia kampanii w Google, YouTube i Gmail.

Szukasz narzędzia do sprzedaży za granicą? Polecamy Google Ads

Doskonale wiadomo, że Google jest potężną wyszukiwarką, która dociera nie tylko do polskich klientów ale także zagranicznych! Chcesz poszerzyć swoją działalność i zareklamować swoją firmę na okolicznych rynkach? Zgłoś się do nas! Określ kraj, w którym chciałbyś rozpocząć sprzedaż swoich produktów czy usług, a my przygotujemy kompleksowo całą strategię. Pamiętaj jednak, że wiążą się one z większym nakładem pieniężnym i trwają zazwyczaj dłużej, chociażby ze względu na przygotowanie wszystkiego i poznania rynku zagranicznego. 

Kampanie Google za granicą, czego się spodziewać?

Kampanie Google za granicę to wygodny sposób na poszerzenie swojego obszaru działania. Możesz jednocześnie prowadzić kampanię w Polsce, Niemczech czy Wielkiej Brytanii! Jednakże zanim zdecydujesz się na ten rodzaj współpracy, weź pod uwagę, że:

 • takie kampanie zagraniczne wymagają odpowiedniego przygotowania, rozeznania rynku, dobrego tłumaczenia reklam, a także trafnych słów kluczowych, co wiąże się z czasem,
 • nie nastawiaj się, że kampanie za granicą będą osiągały takie wyniki jak na rynku macierzystym – każdy rynek rządzi się swoimi prawami, dlatego pozwól poznać nam Twoją grupę docelową i daj czas kampanii,
 • jeżeli chodzi o poznanie grupy docelowej, trzeba wiedzieć jaki format reklamy najlepiej się sprawdza na danym rynku, jakie preferencje mają odbiorcy, a także która opcja reklamy Google Ads okaże się najlepsza.

Dobrze zrealizowana kampania Google za granicą pozwoli Ci zwiększyć rozpoznawalność, a także uzyskać przewagę konkurencyjną! Pamiętaj jednak, że ważne jest aby zadbać o odpowiednie przygotowanie do takiego działania – przygotuj swoją stronę internetową, słowa kluczowe, poznaj grupę docelową i daj się poznać! Dopiero po odpowiednim przygotowaniu możesz oczekiwać na pozytywne skutki reklamy Google za granicą.

Zobacz naszą ofertę kampanii Google Ads:

Zagraniczne kampanie PPC

Kampanie PPC to strategia marketingową opierająca się na Pay Per Click czyli płacenie za kliknięcie w reklamę. Jest to bardzo popularny model reklamy online, w którym reklamodawcy umieszczają swoje reklamy na różnych platformach, a opłaty naliczane są wtedy kiedy odbiorca faktycznie kliknie w  reklamę i zostanie przekierowany na stronę docelową. Płatność jest tutaj za konkretne działanie.

Co wyróżnia kampanię PPC?

Tak jak wyżej napisaliśmy, płacisz za określone działanie, więc docierasz tylko do osób, które realnie zainteresowała Twoja usługa czy produkt. Kampanie PPC możemy dokładnie stargetować według wielu czynników jak m.in. lokalizacja, wiek, płeć, zainteresowanie, język. To zdecydowanie ułatwia dotarcie do potencjalnych klientów o określonych, wymaganych przez nas atrybutach. Kampanie PPC mogą w szybki sposób przynieść wyniki w postaci ruchu na stronie, co jest przydatne w krótkoterminowych akcjach marketingowych.

Jaki zasięg mają zagraniczne kampanie PPC?

Zasięg kampanii PPC może także docierać poza granice naszego kraju! Zagraniczne kampanie PPC otwierają nieograniczone możliwości dotarcia do nowych klientów, a także umożliwiają zwiększenie swojej pozycji na rynku nie tylko polskim ale i za granicą! Dzięki precyzyjnemu targetowaniu oraz lokalizowanym treściom możemy rozpocząć swoją przygodę na rynkach zagranicznych. 

Kluczem do sukcesu takiej kampanii PPC jest zrozumienie unikalnych preferencji, zwyczajów i języka odbiorców w danym regionie. Reklamodawcy mogą dostosowywać kampanie PPC do konkretnych lokalizacji, co pozwana na efektywne dotarcie do różnych grup odbiorców.

Nie ma wątpliwości, że kampanie PPC posiadają potężny potencjał globalnego zasięgu. Kluczem jest jednak staranne przygotowanie, badanie rynków docelowych i elastyczność w dostosowywaniu strategii do lokalnych warunków. Dla przedsiębiorstw dążących do ekspansji na międzynarodowe rynki, kampanie PPC są drzwiami do światowej widoczności i sukcesu.

Zagraniczne kampanie w social mediach

Czy wiesz, że na Facebooku jest obecnych ponad 200 milionów firm; jednak tylko obecnie reklamują się trzy miliony*? Zobacz jaki potencjał ma sam Facebook, a co z resztą social mediów? Zacznijmy wspólnie reklamować się na social mediach za granicą, poszerzajmy rynki i docierajmy do nowych klientów, a nawet kontrahentów! Niezależnie od tego, czy jesteś małą firmą, startupem czy już znaną marką, wykorzystanie potencjału zagranicznych kampanii w mediach społecznościowych może przynieść wiele korzyści.

marketing narodowy

Korzyści zagranicznych kampanii w social mediach

 • Dzięki kampaniom w social mediach masz możliwość dotarcia do ludzi na całym świecie, żaden rynek nie jest nam straszny! To idealna szansa na eksplorowanie nowych rynków i zdobywanie klientów z całego świata.
 • Platformy społecznościowe umożliwiają dokładne targetowanie na podstawie wieku, płci, zainteresowań czy lokalizacji. Dzięki temu możemy skupić się na dokładnych danych o Twoich klientach.
 • Wiele konfiguracji jednej reklamy – możemy w ramach jednej reklamy stworzyć dwa opisy, które będą wyświetlały się Twoim odbiorcom potęgując skuteczne targetowanie. Oprócz tego reklama może być zdjęciem, filmem czy karuzelą.
 • Różne kraje mogą mieć unikalne trendy i preferencje. Korzystając z zagranicznych kampanii, masz okazję nauczyć się nowych rzeczy, zainspirować się lokalnymi innowacjami i dostosować je do swojej strategii.

Jesteśmy gotowi towarzyszyć Ci w podróży na nowe rynki i pomóc w wykorzystaniu pełnego potencjału zagranicznych kampanii w mediach społecznościowych. Nasza doświadczona drużyna specjalistów ds. marketingu społecznościowego doskonale rozumie wyzwania i możliwości związane z globalnym zasięgiem.

Źródło: https://www.websiterating.com/pl/research/facebook-statistics/

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Nasza oferta marketingu międzynarodowego stworzona jest z myślą o Was! Grono specjalistów, którzy posiadają specjalistyczną i aktualną wiedzę na temat różnych kultur, ryków i preferencji konsumentów chętnie pomoże Wam wejść na zagraniczne rynki. Otworzymy przed Tobą drzwi do globalnego marketingu i korzyści jakie ze sobą niesie.

Dlaczego warto z nami współpracować?

 1. Doświadczeni specjaliści ds. marketingu internetowego, którzy mają już za sobą reklamy na takich rynkach jak Czechy, Niemcy, Anglia, Francja.
 2. Skorzystanie z naszej oferty umożliwi Ci dotarcie do nowych grup odbiorców na całym świecie! Jest to szansa na budowanie międzynarodowej współpracy i rozpoznawalności marki.
 3. Nasza zdolność dostosowywania treści i przekazów do lokalnych realiów gwarantuje, że Twoja marka będzie komunikować się efektywnie i budować trwałe relacje z klientami
 4. Nasze podejście opiera się na ciągłym monitorowaniu i optymalizacji kampanii. Dzięki temu możemy dostosowywać strategię na bieżąco, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki i zwrot z inwestycji.
 5. Korzystając z naszej oferty marketingu zagranicznego, otwierasz swoją firmę na nowe możliwości rozwoju, innowacji i zysków. Rozszerzenie działalności za granicę może przynieść długofalowe korzyści i zwiększyć wartość Twojej marki.

Korzystając z naszej oferty marketingu międzynarodowego, otwierasz swoją firmę na nowe możliwości rozwoju, innowacji i zysków. Rozszerzenie działalności za granicę może przynieść długofalowe korzyści i zwiększyć wartość Twojej marki.

Chcesz wyjść ze swoją ofertą na zagraniczne rynki?

Pomożemy Ci w tym. Skontaktuj się z nami:

Porozmawiajmy.

Porozmawiajmy o rozwoju Twojej firmy. Napisz w czym możemy Ci pomóc.